Abrahám obětující Izáka
Myslíte si, že náboženství a víra v absolutno patří do starého železa?
Religióně založených lidí je ve světě drtivá většina. U nás nikoliv. Proto se naše stránky zaměří na přehlídku různých kultů, náboženství a rituálních zvyků.

Umlaufoviny otevírají svět ducha, který u nás vinou komunismu upadal v zapomenutí. Navštívíme několik kontinentů, proběhneme mnoho staletí a dokonce i tisíciletí. Reportáže a odborné výklady představí svět ducha, kontemplace a absolutního smyslu. Seznámíme se s vyznavači různých náboženství a kultů, ukážeme si jejich zvyky i každodenní život.
Asijská náboženství
Začneme Asií, kolébkou hinduismu, buddhismu, islámu... Zde začalo jedno z nejdůležitějších dobrodružství lidstva na cestě k Absolutnu.

Indická mytologie a kulty ukazují na základy indoevropských jazyků, i celé evropské civilizace. A poselství buddhismu či islámu již po tisíciletí obohacuje i jiné kultury.


Nechceme zapomenout ani na evropskou spiritualitu a náboženství. Vždyť tvoří páteř naší spirituální identity.

Začneme historií judaismu a židovské spirituality, která svým původem patří do Asie a na Blízký východ. Ale západní civilizace je bez židovství nemyslitelná. Klikněte si na reportáž z Jeruzaléma.
Africká náboženství
Vyznat se v afrických náboženstvích a kultech je téměř nemožné. Jejich petrobarevnost vyráží dech a fascinuje zejména spojením hudby a pohybu.

Všimneme si přírodních náboženství, zejména animismu a jeho průniku do křesťanství a islámu.
Náboženství Ameriky
Americká náboženství představují pestrou směsici archaických kultů starých indiánských kultur, která se neustále obohacuje o moderní prvky.
To dokazuje třeba haitské voodoo či novodobá afro-americká spiritualita.
   © Václav Umlauf 2004. Doporučené rozlišení obrazovky: 1150 x 860 pixelů.